Biztonsági üveg
Többször merül fel igényként, hogy biztonsági üveget szeretnének az ablakba szerelni. Ezért most foglalkozunk a biztonsági ragasztott üveg típusával részletesebben. Mikor kell és érdemes biztonsági üvegeggel szerelni az ablakot és milyen követelményeknek kell megfelelnie a biztonsági üvegnek.
Mit érdemes tudni a biztonsági üvegről?
- A behatolás elleni védelem ben játszik fontos szerepet, mert a behatolóval szembeni ellenállása magasabb a normál üvegnél.
- Erőhatásra nem törik ki, hanem "pókhálósódik", így nem marad az épület üveg nélkül.
- Amennyiben erőhatás éri az üveget az nem szilánkosan törik, hanem az üvegdarabok a helyükön maradnak, védve az ablak használóját a vágásos sérülésektől.
- Zajcsökkentő és UV sugárzás elleni védelme magas.
Hogyan készül a biztonsági üveg?
A biztonsági üveg attól különbözik a síma kétrétegű szigetelt üvegtől, hogy a külső üvegréteg egy dupla üveg. A két tiszta üveget állandó kötéssel ragasztanak össze, de előtte a két réteg közé helyeznek egy polivinil-butil (PVB) 0,32 mm vastag biztonsági fóliát. Majd magas hőmérsékleten, nagy nyomással összepréselik a két üveget a közte lévő PVB fóliával. Majd, mint a kétrétegű üveg esetében távtartóval szerelik és a másik (belső) üvegréteg felhelyezése előtt argonnal dúsítják. Így készül a biztonsági hőszigetelt üveg.
Biztonsági üveg rétegrendje
Kömmerling ablakok esetében a következő biztonsági üveg rétegrenddel találkozhatunk:
- 3.3.1= 2 db 3mm-es float üveg között 1 db biztonsági fólia
- 4.4.1= 2 db 4mm-es float üveg között 1 db biztonsági fólia
- 4.4.2= 2 db 4mm-es float üveg között 2 db biztonsági fólia